Volný čas

Jindřichův Hradec je jedním z nejmalebnějších a nejzachovalejších měst jihu Čech. Pokud se rozhodnete k návštěvě Jindřichova Hradce, budete mít na dosah nejen starobylou kulturu a památky, ale i klid a pohodu města, které se vyplatí navštívit.

 

Zámek Jindřichův Hradec

Komplex budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci je po Pražském hradu a zámku v Českém Krumlově třetím nejrozsáhlejším památkovým objektem u nás. Během sedmi staletí se zde vystřídaly tři přední šlechtické rody – Páni z Hradce, Slavatové a Černínové – jejichž zástupci často zastávali nejdůležitější funkce v zemi.

Původně románský vodní hrad z počátku 13. století dostal v 2. polovině 13. století raně gotickou podobu. V 16. století byl přestavěn na renesanční zámek s třemi nádvořími, z nichž to třetí je pozoruhodné svými arkádami. Jednou z nejpůvabnějších staveb evropské renesance je zámecký zahradní Rondel, v němž je umístěn koncertní salon. Z konce 15. století pak pochází dosud funkční a nejzachovalejší kuchyňský prostor evropského středověku – Černá kuchyně v přízemí Červené věže.

Národní muzeum fotografie

Národní muzeum fotografie je zcela unikátním a jedinečným projektem v ČR. Díky svým výstavám a vernisážím českých i zahraničních významných fotografů a umělců si získalo nejen oblibu, ale i úctu mezi odbornou i laickou veřejností. Při návštěvě Jindřichova Hradce doporučujeme Národní muzeum fotografie a jeho vernisáže k návštěvě.

Muzeum Jindřichův Hradec

Město Jindřichův Hradec patří k městům s bohatou betlémářskou tradicí. V Jindřichohradeckém muzeu je i první zpráva o betlémech která pochází již z roku 1579. Krýzovy jesličky byly darovány do sbírek muzea roku 1935, a od té doby patří k nejnavštěvovanějším expozicím. Jindřichohradecký měšťan a punčochářský mistr Tomáš Krýza (1838 – 1918) vyráběl své celoživotní dílo více jak šedesát let a jeho velkolepý betlém, který stavěl na ploše 60 čtverečních metrů, obsahuje 1398 figurek lidí a zvířat, z nichž se 133 pohybuje.

Úzkokolejka

Úzkokolejka – je v našem městě jednou z nejvíce navštěvovaných atrakcí pro malé i velké návštěvníky.

 

Plavecký bazén

V dosahu hotelu je nově zrekonstruovaný plavecký bazén a aquapark (vířivky, dětský bazén, slaná voda, protiproud,rychlá řeka, skluzavka).